Відновлювана енергія стала найдешевшою в більшості регіонів світу

За підсумками минулого року світові витрати на всі види чистої енергії знизилися, і процес падіння її вартості продовжиться, впевнені фахівці. У країнах з великим числом сонячних днів тарифи на електроенергію впали вже до $ 0,03 за КВт/год. У цих умовах на видобуток викопного палива чекає неминуче падіння попиту. Вугілля і навіть газ швидко програють конкуренцію сонячный і вітровій енергії.

Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) опублікувало доповідь «Витрати на відновлювану енергетику в 2018 році». Провівши комплексне дослідження, автори документа прийшли до висновку, що в більшості регіонів світу ВДЕ стали найдоступнішим новим джерелом енергії.

У минулому році відбулося зниження витрат на всі види чистої енергії. Концентрована енергія Сонця стала дешевшою на 26%, біопаливо – на 14%, сонячна енергетика і сухопутний вітер – на 13%, гідроенергетика – на 12%. Геотермальна електрика і енергія морського вітру подешевшали на 1%.

Уже сьогодні енергія Сонця і прибережного вітру часто обходиться дешевше, ніж будь-який вид викопного палива.

Наприклад, завдяки розвитку сонячної енергетики в Чилі, Мексиці, Перу, Саудівської Аравії і ОАЕ тарифи на електроенергію знизилися до $ 0,03 за КВт/год.

Експерти очікують, що тривале зниження цін підвищить привабливість ВДЕ і зробить їх найдешевшим джерелом енергії в ще більшій кількості регіонів.

IRENA пророкує, що серед проектів, які будуть введені в експлуатацію до 2020 року, три чверті наземних вітрових і чотири п’ятих сонячних установок забезпечать більш дешеву енергію, ніж будь-які вугільні, нафтові або газові станції.

Цей прогноз узгоджується з недавнім звітом, згідно з яким в США будівництво нових сонячних і вітряних електростанцій обійдеться дешевше, ніж експлуатація 74% існуючих вугільних.

Згідно зі звітом, падіння цін на ВДЕ продовжиться і в наступному десятилітті. Саме в цьому експерти вбачають запоруку енергетичної трансформації та сталого розвитку. За умови швидкого переходу на чисту енергію у людства ще є шанс виконати умови Паризького угоди і зупинити небезпечний розігрів планети.

Раніше повідомлялося, що збільшення використання відновлюваних джерел енергії в поєднанні з електрифікацією споживання енергії може забезпечити більше трьох чвертей скорочення викидів, пов’язаних з енергетикою, що необхідно для досягнення глобальних цілей в області клімату.

Джерело: https://elektrovesti.net